Geopol Четвер, 25.04.2024, 09:16
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Відвідувачі

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильник країн
Free counters!

Гороскоп
Loading...

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 ... 13 14 »
27 червня 2012

Пісні на слова великого Кобзаря перепліталися з козацькими маршами і гомоном людей, що прийшли на це свято. І ось вона, урочиста мить. Звучать мелодії, до підніжжя спадають білі шати, і людям відкривається енергійна постать молодого Тараса Шевченка.

Гучними оплесками супроводжували присутні історичний момент- зняття полотнища з пам’ятника Шевченку, що прикривало скульптуру. Після цього його освятили та поклали квіти до підніжжя.

Зазначимо, що цей чудовий подарунок створено завдяки меценатській підтримці Міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги.

Пам’ятник із бронзи висотою 3,7 метра розмістили на території Хустської районної ради. Відтак, столиця Карпатської України має ще одну гордість для пишання.

На важливу подію прибули представник ... Читати далі »
Переглядів: 4284 | Додав: geopol | Дата: 19.07.2012 | Коментарі (0)

16 липня 1990 року було прийнято Декларацію про державний суверенітет України. У преамбулі Декларації підкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».

Декларація проголошувала економічну самостійність України. У документі підкреслювалося намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а при необхідності ввести власну грошову одиницю.

Декларація про державний суверенітет України стала основою для «Акту проголошення незалежності України». 24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР фактично вдруге проголосила Україну незалежною демократичною державою, прийнявши «Акт проголошення ... Читати далі »
Переглядів: 2865 | Додав: geopol | Дата: 16.07.2012 | Коментарі (0)

Загалом в цей день у Хусті відбулося чимало різних подій. О 14.00 на сцені стартувала концертна програма, в якій взяли участь місцеві творчі колективи. Продовжилося святкування відзначенням місцевих школярів - призерів Всеукраїнських олімпіад. А о 17.00 на центральній сцені розпочалася офіційна частина святкування. З вітальним словом до хустян звернувся мер міста Володимир Кащук та голова Закарпатської обласної ради Іван Балога. Зокрема, Володимир Кащук зауважив, що цьогоріч День міста Хуст проводиться вперше за останні 10 років, а дата ця обрана тому, що саме в ці дні 14 років тому Хуст став містом обласного підпорядкування.
Грамотами Хустської міської ради були нагороджені переможці загальномі ... Читати далі »
Переглядів: 895 | Додав: geopol | Дата: 24.05.2012 | Коментарі (0)

«Тут буде споруджено храм в честь пам’яті місіонерських трудів Апостолів Слов’ян свв. Кирила і Мефодія та 1100-річчя святого православія на Закарпатті. 24(11).5.1991 р.». Такий надпис на мраморі зберігається в цьому кафедральному соборі.

Апостоли Підкарпатської Русі Кирил і Мефодій, створивши слов’янську Азбуку, відкрили нам Книгу життя – Євангеліє, на всі віки.

Було вирішено побудувати на Закарпатті храм на честь наших перших Учителів. У 1991 році було дозволено будівництво нового собору біля центральної площі Хуста. Проект розробили архітектори Ганзел С.Й і Гайович П.М. та конструктори Цапулич Т.В. і Микитин А.С.

В 1994 році майбутній собор дістає статус кафедра ... Читати далі »
Переглядів: 1160 | Додав: geopol | Дата: 24.05.2012 | Коментарі (0)

У цей день вшановуються святі рівноноапостольні - першопросвітники
Кирило і Мефодій. Вони - творці писемності, здійснили переклад богословських
книг з грецької мови на старослов’янську, поширювали християнське вчення. Поява
абетки і виникнення писемності сприяли розвиткові літератури слов’янських
народів, і слов’янська мова стала третьою в Європі після грецької та латини.
(http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=903461)
Слов’янська писемність і культура належать до найдавніших у Європі. Як
доводять вітчизняні та зарубіжні вчені, писемність народу, що прийшов з Азії і
розселився по Дунаю, Дністру, Бугу, Дніпру та Віслі виникла задо ... Читати далі »
Переглядів: 1267 | Додав: geopol | Дата: 24.05.2012 | Коментарі (0)

Перекладач

Пошук

Форма входу

Погода

Myradio

Курс валют

Друзі сайту
Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарункиРозважально-інформаційні портали населених пунктів України Інспекція держархбудконтролюГромадський сайт Каталог українських сайтівОфіційний веб-сайт Хустської міської ради

Календар

Архів записів

Copyright Geopol © 2024